| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 527504884225 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2 |
| Coating | pln |
| Force application type | Hexalobular internal |
| Diameter | 4,2 mm |
| Length | 25 mm |
Product details
form O- Countersunk head according to DIN 7050.
| Total lenght l | 25 mm |
| Norm | ISO 15482 |
| Height of the head k | 2.6 mm |
| Diameter of the head dk | 8.4 mm |
| Diameter d | 4.2 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 15482 (DRM 3,9 mm not contained in ISO).

