| Price |
Deliverable (3-5 months)
|
|---|---|
| Article number | D7500CEAAAC46H |
| Material | Steel |
| Quality | ST |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Force application type | Philipps cross recess |
| Diameter | 4 mm |
| Length | 6 mm |
Product details
Form CE, Flachkopf mit Phillips-Kreuzschlitz PH nach ISO 7045.
| Total lenght l | 6 mm |
| Norm | DIN 7500 CE |
| Height of the head k | 3.1 mm |
| Diameter of the head dk | 8 mm |
| Diameter d | 4 mm |

