| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 207500136 |
| Material | Steel |
| Quality | ST |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Diameter | 3 mm |
| Length | 6 mm |
Product details
Form C, Linsenkopf nach DIN 7985.
Mit Innensechsrund.
| Total lenght l | 6 mm |
| Norm | DIN 7500 PE |
| Height of the head k | 2.4 mm |
| Diameter of the head dk | 5.6 mm |
| Diameter d | 3 mm |