| Price |
Deliverable (3-5 months)
|
|---|---|
| Article number | 130427820 |
| Material | Steel |
| Quality | 14 H |
| Coating | pln |
| Diameter | 8 mm |
| Length | 20 mm |
Product details
With slot and rounded taper.
| Thread length b | 9.6 mm |
| Depth t | 2 mm |
| Total lenght l | 20 mm |
| Norm | ISO 2342 |
| Diameter d | 8 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 2342.

