| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 527900002 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2 |
| Coating | pln |
| Force application type | External hex |
| Diameter | 6 mm |
| Length | 29 mm |
Product details
Mit rostfreier Dichtscheibe 16 mm.
| Total lenght l | 29 mm |
| Height of the head k | 5.2 mm |
| Lenght l1 | 9 mm |
| Diameter d1 | 16 mm |
| Diameter d | 6 mm |
| EAN/GTIN | None |
Application
Screwing profile panels to steel or aluminum substructures.
min. Substructure: 2 x 0,63 mm / 0,63 mm steel or 1,0 mm aluminum.

