| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 1406101245 |
| Material | Steel |
| Quality | 8.8 |
| Coating | pln |
| Diameter | 12 mm |
| Length | 45 mm |
Product details
With short threaded pin.
| Total lenght l | 45 mm |
| Shank diameter ds | 13 mm |
| Norm | DIN 610 |
| Height of the head k | 7.5 mm |
| Thread length b | 15.5 mm |
| Diameter d | 12 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn without a replacement. Similar to DIN 610.

