| Price |
Deliverable (4-6 weeks)
|
|---|---|
| Article number | 2406101045 |
| Material | Steel |
| Quality | 8.8 |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Diameter | 10 mm |
| Length | 45 mm |
Product details
With short threaded pin. Tolerance field k6.
| Total lenght l | 45 mm |
| Shank diameter ds | 11 mm |
| Norm | DIN 610 |
| Height of the head k | 6.4 mm |
| Thread length b | 13.5 mm |
| Diameter d | 10 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn without a replacement.

