| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 527379312 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2 |
| Coating | pln |
| Shank diameter | 4 mm |
| Length | 12 mm |
Product details
Tolerance field f9.
| Shank diameter ds | 4 mm |
| Norm | ISO 7379 |
| Height of the head k | 3 mm |
| Diameter of the head dk | 7 mm |
| Thread length b | 7 mm |
| nominal length l | 12 mm |
| Diameter d | 3 mm |
| Thread type | Metric thread (M) |
| EAN/GTIN | None |

