| Price |
Deliverable (3-5 months)
|
|---|---|
| Article number | 527379816 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2 |
| Coating | pln |
| Shank diameter | 10 mm |
| Length | 16 mm |
Product details
Tolerance field f9.
| Shank diameter ds | 10 mm |
| Norm | ISO 7379 |
| Height of the head k | 7 mm |
| Diameter of the head dk | 16 mm |
| Thread length b | 13 mm |
| nominal length l | 16 mm |
| Diameter d | 8 mm |
| Thread type | Metric thread (M) |
| EAN/GTIN | None |

