| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 520316625 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2 |
| Coating | pln |
| Diameter | 6 mm |
| Length | 25 mm |
Product details
American form, similar to DIN 316.
| Total lenght l | 25 mm |
| Thickness s1 | 3.3 mm |
| Norm | DIN 316 |
| Height of the head k | 8 mm |
| Outer diameter da | 13 mm |
| Wing width e | 33 mm |
| Inner diameter di | 11 mm |
| Diameter d | 6 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Non-standard dimension.

