| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 207996520 |
| Material | Steel |
| Quality | ST |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Force application type | Philipps cross recess |
| Diameter | 5 mm |
| Length | 20 mm |
Product details
With slot head.
| Total lenght l | 20 mm |
| Norm | DIN 7996 |
| Height of the head k | 3.5 mm |
| Diameter of the head dk | 10 mm |
| Diameter d | 5 mm |
| EAN/GTIN | None |

