| Price |
Deliverable (3-5 months)
|
|---|---|
| Article number | 207996625 |
| Material | Steel |
| Quality | ST |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Force application type | Philipps cross recess |
| Diameter | 6 mm |
| Length | 25 mm |
Product details
With slot head.
| Total lenght l | 25 mm |
| Norm | DIN 7996 |
| Height of the head k | 4.2 mm |
| Diameter of the head dk | 12 mm |
| Diameter d | 6 mm |
| EAN/GTIN | None |

