| Price |
Deliverable (3-5 months)
|
|---|---|
| Article number | 14692110130 |
| Material | Steel |
| Quality | 8.8 |
| Coating | pln |
| Force application type | External hex |
| Diameter | 10 mm |
| Length | 130 mm |
Product details
With flange.
| Total lenght l | 130 mm |
| Minimum height for recess km | 3.6 mm |
| Norm | DIN 6921 |
| Height of the head k | 9.2 mm |
| Thread length b | 32 mm |
| Diameter d | 10 mm |
| Flange diameter df | 22.3 mm |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to EN 1665.

