| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 286921612 |
| Material | Steel |
| Quality | 8.8 |
| Coating | zinc flake, 480h, flZn/nc/TL µ0,09 - 0,14 |
| Force application type | External hex |
| Diameter | 6 mm |
| Length | 12 mm |
Product details
With flange.
| Total lenght l | 12 mm |
| Minimum height for recess km | 2.5 mm |
| Norm | DIN 6921 |
| Height of the head k | 6.6 mm |
| Thread length b | 12 mm |
| Diameter d | 6 mm |
| Flange diameter df | 14.2 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to EN 1665.

