| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 207965615 |
| Material | Steel |
| Quality | ST |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Diameter | 6 mm |
| Length | 15 mm |
Product details
| Force application size | SZ 2 |
| Depth t | 3 mm |
| Total lenght l | 15 mm |
| Norm | DIN 7965 |
| Bore hole diameter | 10,5 mm |
| Thread length b | 9 mm |
| Diameter d | 6 mm |
| EAN/GTIN | None |
Application
These screw-in nuts are principally suited for screwing into wood and materials that behave like wood.

