| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 406070896 |
| Material | Steel |
| Quality | 200 HV |
| Coating | zinc-plated, thick layer, 8 µm, Zn8/Cn/T2 µ0,12 - 0,18 |
| Suitable for screw diameter | M 6 |
| Inner diameter | 6,4 mm |
| Outer diameter | 12 mm |
| Thickness | 1,6 mm |
| Norm | ISO7089/DIN125A |
Product details
without chamfer.
| Outer diameter | 12 mm |
| Inner diameter | 6.4 mm |
| Norm | ISO 7089 |
Remarks
Härteklasse 140 HV nur bei DIN Artikeln.

