| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 100125928 |
| Material | Steel |
| Quality | 140 HV |
| Coating | pln |
| Suitable for screw diameter | M 27 |
| Inner diameter | 28 mm |
| Outer diameter | 50 mm |
| Thickness | 4 mm |
| Norm | DIN 125 B |
Product details
B form with chamfer, medium type.
| Outer diameter | 50 mm |
| Inner diameter | 28 mm |
| Norm | DIN 125 B |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 7090. Hardness changed.
*) without chamfer.

