| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 200125717 |
| Material | Steel |
| Quality | 200 HV |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Suitable for screw diameter | M 16 |
| Inner diameter | 17 mm |
| Outer diameter | 30 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Norm | ISO7090/DIN125B |
Product details
ISO 7090
B form with chamfer.
| Outer diameter | 30 mm |
| Inner diameter | 17 mm |
| Norm | ISO 7090 |
Remarks
Härteklasse 140 HV nur bei DIN Artikeln.

