| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 530125919 |
| Material | Brass |
| Quality | brass |
| Coating | pln |
| Suitable for screw diameter | M 18 |
| Inner diameter | 19 mm |
| Outer diameter | 34 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Norm | ISO7090/DIN125B |
Product details
B form with chamfer, medium type.
| Outer diameter | 34 mm |
| Inner diameter | 19 mm |
| Norm | ISO 7090 |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 7090. Hardness changed.
*) without chamfer.

