| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 4060013798 |
| Material | Spring steel |
| Quality | SpSt |
| Coating | Zn15M Typ2 |
| Nominal size | 8 mm |
Product details
| Norm | DIN 137 B |
| Inner diameter di | 8.4 mm |
| Outer diameter da | 15 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn without a replacement. Similar to DIN 137. Attention: Possibility of hydrogen embrittlement acc. ISO 4042. For further questions, please contact us under: engineering@keller-kalmbach.com

