| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 10144020 |
| Material | Steel |
| Quality | ST |
| Coating | pln |
| Inner diameter | 20 mm |
| Outer diameter | 32 mm |
| Thickness | 4 mm |
| Norm | DIN 1440 |
Product details
| Outer diameter | 32 mm |
| Inner diameter | 20 mm |
| Norm | DIN 1440 |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 8738. Hardness changed.

