| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 102093172 |
| Material | Spring steel |
| Quality | SpSt |
| Coating | phosphated |
| Outer diameter | 35,5 mm |
| Thickness | 2 mm |
| Inner diameter | 18,3 mm |
Product details
| Outer diameter | 35.5 mm |
| Inner diameter | 18.3 mm |
| Norm | EN 16983 |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Attention: Possibility of hydrogen embrittlement acc. ISO 4042. For further questions, please contact us under: engineering@keller-kalmbach.com

