| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 10046212 |
| Material | Steel |
| Quality | ST |
| Inner diameter | 12 mm |
| Diameter d1 | 12 mm |
| Outer diameter | 28 mm |
| Thickness | 0,8 mm |
Product details
With internal tab.
| Inner diameter | 12 mm |
| Total lenght l | 9.3 mm |
| Norm | DIN 462 A |
| Width b | 5 mm |
| Outer diameter | 28 mm |
| Diameter d | 9.3 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn without a replacement. Similar to DIN 462.

