| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 4060734917 |
| Material | Steel |
| Quality | 200 HV |
| Coating | zinc-plated, thick layer, 8 µm, Zn8/Cn/T2 µ0,12 - 0,18 |
| Suitable for screw diameter | M 16 |
| Inner diameter | 17 mm |
| Outer diameter | 40 mm |
| Thickness | 6 mm |
Product details
For screws with heavy rolled spring pins.
Product class C - 100 HV.
| Outer diameter | 40 mm |
| Inner diameter | 17 mm |
| Norm | DIN 7349 |
| EAN/GTIN | None |

