| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | D7349AYAM084 |
| Material | Steel |
| Quality | 200 HV |
| Coating | zinc-plated, thick layer, 8 µm, Zn8/Cn/T0 |
| Suitable for screw diameter | M 8 |
| Inner diameter | 8,4 mm |
| Outer diameter | 21 mm |
| Thickness | 4 mm |
Product details
For screws with heavy clamping sleeves. The clamping sleeve according to DIN EN ISO 8752.
| Outer diameter | 21 mm |
| Inner diameter | 8.4 mm |
| Norm | DIN 7349 |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Attention: Possibility of hydrogen embrittlement acc. ISO 4042. For further questions, please contact us under: engineering@keller-kalmbach.com

