| Price |
Deliverable (3-5 months)
|
|---|---|
| Article number | D7349AZAA17 |
| Material | Steel |
| Quality | 300 HV |
| Coating | pln |
| Suitable for screw diameter | M 16 |
| Inner diameter | 17 mm |
| Outer diameter | 40 mm |
| Thickness | 6 mm |
Product details
For screws with heavy clamping sleeves. The clamping sleeve according to DIN EN ISO 8752.
| Outer diameter | 40 mm |
| Inner diameter | 17 mm |
| Norm | DIN 7349 |
| EAN/GTIN | None |

