| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 20902113 |
| Material | Steel |
| Quality | 140 HV |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Suitable for screw diameter | M 12 |
| Inner diameter | 13 mm |
| Outer diameter | 37 mm |
| Thickness | 3 mm |
Product details
Outer Ø ~ 3 x screws Ø
Product class C - 100 HV.
| Outer diameter | 37 mm |
| Inner diameter | 13 mm |
| Norm | DIN 9021 |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 7093-2.

