| Price |
Deliverable (3-5 months)
|
|---|---|
| Article number | 289021105 |
| Material | Steel |
| Quality | 140 HV |
| Coating | zinc flake, 480h, flZn/nc/TL µ0,09 - 0,14 |
| Suitable for screw diameter | M 10 |
| Inner diameter | 10,5 mm |
| Outer diameter | 30 mm |
| Thickness | 2,5 mm |
Product details
Outer Ø ~ 3 x screws Ø
Product class C - 100 HV.
| Outer diameter | 30 mm |
| Inner diameter | 10.5 mm |
| Norm | DIN 9021 |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 7093-2.

