| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 4030902153 |
| Material | Steel |
| Quality | 140 HV |
| Coating | zinc-plated, thick layer ,5 µm, Zn5/Cn/T2 µ0,12 - 0,18 |
| Suitable for screw diameter | M 5 |
| Inner diameter | 5,3 mm |
| Outer diameter | 15 mm |
| Thickness | 1,2 mm |
Product details
Outer Ø ~ 3 x screws Ø
Product class C - 100 HV.
| Outer diameter | 15 mm |
| Inner diameter | 5.3 mm |
| Norm | DIN 9021 |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 7093-2.

