| Price |
Deliverable (3-5 months)
|
|---|---|
| Article number | 52902127 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2, 140 HV |
| Coating | pln |
| Suitable for screw diameter | M 2.5 |
| Inner diameter | 2,7 mm |
| Outer diameter | 8 mm |
| Thickness | 0,8 mm |
Product details
Outer Ø ~ 3 x screws Ø
Product class C - 100 HV.
| Outer diameter | 8 mm |
| Inner diameter | 2.7 mm |
| Norm | DIN 9021 |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 7093-2.

