| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 529021784 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2, 200 HV |
| Coating | pln |
| Suitable for screw diameter | M 8 |
| Inner diameter | 8,4 mm |
| Outer diameter | 24 mm |
| Thickness | 2 mm |
Product details
Outer Ø ~ 3 x screws Ø
Product class C - 200 HV.
| Outer diameter | 24 mm |
| Inner diameter | 8.4 mm |
| Norm | DIN 9021 |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 7093.

