| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 20709320 |
| Material | Steel |
| Quality | 200 HV |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Suitable for screw diameter | M 20 |
| Inner diameter | 21 mm |
| Outer diameter | 60 mm |
| Thickness | 4 mm |
Product details
Large Series. Product grade A.
| Outer diameter | 60 mm |
| Inner diameter | 21 mm |
| Norm | ISO 7093 1 |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Attention: Possibility of hydrogen embrittlement acc. ISO 4042. For further questions, please contact us under: engineering@keller-kalmbach.com
