| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 54709312 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A4, 200 HV |
| Coating | pln |
| Suitable for screw diameter | M 12 |
| Inner diameter | 13 mm |
| Outer diameter | 37 mm |
| Thickness | 3 mm |
Product details
Large Series. Product grade A.
| Outer diameter | 37 mm |
| Inner diameter | 13 mm |
| Norm | ISO 7093 1 |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard DIN 9021 was withdrawn and replaced by ISO 7093-1. In ISO 7093-1 the nominal sizes are based on thread diameter, in DIN 9021 on hole diameter.

