| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 10044066 |
| Material | Steel |
| Quality | 100 HV |
| Coating | pln |
| Suitable for screw diameter | M 6 |
| Inner diameter | 6,6 mm |
| Outer diameter | 22 mm |
| Thickness | 2 mm |
Product details
R type with round hole, for wood connections.
| Outer diameter | 22 mm |
| Inner diameter | 6.6 mm |
| Norm | ISO 7094 |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 7094. Nominal dimensions changed.
Application
mainly for wooden construction

