| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 20044011 |
| Material | Steel |
| Quality | 100 HV |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Suitable for screw diameter | M 10 |
| Inner diameter | 11 mm |
| Outer diameter | 34 mm |
| Thickness | 3 mm |
Product details
R type with round hole, for wood connections.
| Outer diameter | 34 mm |
| Inner diameter | 11 mm |
| Norm | ISO 7094 |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 7094. Nominal dimensions changed.
Application
mainly for wooden construction

