| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 2106041040 |
| Material | Steel |
| Quality | 4.6 |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Diameter | 10 mm |
| Length | 40 mm |
Product details
SCR-CSK-Head with nose, with nut
| Total lenght l | 40 mm |
| Norm | DIN 604 |
| Height of the head k | 5.5 mm |
| Diameter of the head dk | 19.65 mm |
| Diameter d | 10 mm |
| Thread type | Metric thread (M) |
| EAN/GTIN | None |

