| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 521458136 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2 |
| Coating | pln |
| Force application type | Hexalobular internal |
| Diameter | 3 mm |
| Length | 6 mm |
Product details
According to DIN 7991.
| Total lenght l | 6 mm |
| Norm | ISO 14581 |
| Height of the head k | 1.65 mm |
| Diameter of the head dk | 5.5 mm |
| Thread length b | 6 mm |
| Diameter d | 3 mm |
| Thread type | Metric thread (M) |
| EAN/GTIN | None |

