| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 220084430 |
| Material | Steel |
| Quality | 4.8 |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Force application type | Slot |
| Diameter | 4 mm |
| Length | 30 mm |
Product details
A form, threaded close up to the head.
| Total lenght l | 30 mm |
| Norm | DIN 84 |
| Height of the head k | 2.6 mm |
| Diameter of the head dk | 7 mm |
| Diameter d | 4 mm |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 1207. Slot dimensions for ISO changed.

