| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 2414580816 |
| Material | Steel |
| Quality | 08.8 |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Force application type | Hexalobular internal |
| Diameter | 8 mm |
| Length | 16 mm |
Product details
| Total lenght l | 16 mm |
| Norm | ISO 14580 |
| Height of the head k | 5.8 mm |
| Diameter of the head dk | 13 mm |
| Diameter d | 8 mm |
| EAN/GTIN | None |

