| Price |
only 29,500 left online
|
|---|---|
| Article number | 340912412 |
| Material | Steel |
| Quality | 8.8 |
| Coating | zinc-plated, yellow, 5µm, A2L |
| Diameter | 4 mm |
| Length | 12 mm |
Product details
With hexagon socket.
| Depth t | 2 mm |
| Total lenght l | 12 mm |
| Norm | ISO 4762 |
| Height of the head k | 4 mm |
| Diameter of the head dk | 7 mm |
| Thread length b | 12 mm |
| Diameter d | 4 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 4762.Teile können Chrom 6 frei nach Wahl angeboten werden.

