| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 5509331030 |
| Diameter | 10 mm |
| Length | 30 mm |
Product details
Threaded close up to the head.
| Total lenght l | 30 mm |
| Norm | DIN 34810 |
| Height of the head k | 6.4 mm |
| Diameter d | 10 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 4017. Changed SW for ISO.Sizes M 10 and M 12 only available in DIN 933.

