| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 1440141260 |
| Diameter | 12 mm |
| Length | 60 mm |
| Material | Steel |
| Quality additional filter | 8.8 |
| Coating | pln |
| Force application | SW 18 |
| Norm | ISO 4014 |
Product details
ISO 4014.
| Total lenght l | 60 mm |
| Norm | ISO 4014 |
| Height of the head k | 7.5 mm |
| Thread length b | 30 mm |
| Diameter d | 12 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Replacement for DIN 931. Changed SW for DIN. Item is delivered according to ISO. For further sizes see DIN 931.
Application
Universell einsetzbar, vor allem im Maschinenbereich

