| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 5209318125 |
| Diameter | 8 mm |
| Length | 125 mm |
| Material | Stainless steel |
| Quality additional filter | A2 |
| Coating | pln |
| Force application | SW 13 |
| Norm | ISO 4014 / DIN 931 |
Product details
ISO 4014.
| Total lenght l | 125 mm |
| Norm | ISO 4014 |
| Height of the head k | 5.3 mm |
| Thread length b | 22 mm |
| Diameter d | 8 mm |
Remarks
Changed SW for ISO. M 10, M 12, M 14 and M 22 only available according to DIN 931. For further sizes see ISO 4014.Material:
up to M 20: A2-70
from M 22: A2-50.
Application
Universell einsetzbar, vor allem im Maschinenbereich

