| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 5489312070 |
| Diameter | 20 mm |
| Length | 70 mm |
| Material | Stainless steel |
| Quality additional filter | A4 |
| Coating | pln |
| Force application | SW 30 |
| Norm | ISO 4014 / DIN 931 |
Product details
ISO 4014.
| Total lenght l | 70 mm |
| Norm | ISO 4014 |
| Height of the head k | 12.5 mm |
| Thread length b | 46 mm |
| Diameter d | 20 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Changed SW for ISO. M 10, M 12, M 14 and M 22 only available according to DIN 931. For further sizes see ISO 4014.
Application
Universell einsetzbar, vor allem im Maschinenbereich

