| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 1509331022 |
| Material | Steel |
| Quality | 10.9 |
| Coating | pln |
| Diameter | 10 mm |
| Length | 22 mm |
| Force application | SW 17 |
| Norm | DIN 933 |
Product details
Threaded close up to the head.
| Total lenght l | 22 mm |
| Norm | DIN 933 |
| Height of the head k | 6.4 mm |
| Diameter d | 10 mm |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 4017. Changed SW for ISO.Sizes M 10, M 12 and M 14 only available in DIN 933. For further sizes see ISO 4017.

