| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 1509332070 |
| Material | Steel |
| Quality | 10.9 |
| Coating | pln |
| Diameter | 20 mm |
| Length | 70 mm |
| Force application | SW 30 |
| Norm | ISO 4017 / DIN 933 |
Product details
Threaded close up to the head.
| Total lenght l | 70 mm |
| Norm | ISO 4017 |
| Height of the head k | 12.5 mm |
| Diameter d | 20 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 4017. Changed SW for ISO.Sizes M 10, M 12 and M 14 only available in DIN 933. For further sizes see ISO 4017.
Application
Universell einsetzbar, vor allem im Maschinenbereich

