| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 2509331230 |
| Material | Steel |
| Quality | 8.8 |
| Coating | HDG, ISO suitable |
| Diameter | 12 mm |
| Length | 30 mm |
| Force application | SW 19 |
| Norm | DIN 933 |
Product details
Threaded close up to the head.
| Total lenght l | 30 mm |
| Norm | DIN 933 |
| Height of the head k | 7.5 mm |
| Diameter d | 12 mm |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 4017. Changed SW for ISO.Sizes M 10, M 12, M 14 and M 22 only available in DIN 933. For further sizes see ISO 4017.

