| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 406440171040 |
| Material | Steel |
| Quality | 8.8 |
| Coating | zinc-plated, thick layer, 8 µm, Zn8/Cn/T2 µ0,12 - 0,18 |
| Diameter | 10 mm |
| Length | 40 mm |
| Force application | SW 16 |
| Norm | ISO 4017 |
Product details
Threaded close up to the head.
| Total lenght l | 40 mm |
| Norm | ISO 4017 |
| Height of the head k | 6.4 mm |
| Diameter d | 10 mm |
Remarks
Replacement for DIN 933. Changed SW for DIN. Item is delivered according to ISO. For further sizes see DIN 933.

