| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 5240171216 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2 |
| Coating | pln |
| Diameter | 12 mm |
| Length | 16 mm |
| Force application | SW 18 |
| Norm | ISO 4017 |
Product details
Threaded close up to the head.
| Total lenght l | 16 mm |
| Norm | ISO 4017 |
| Height of the head k | 7.5 mm |
| Diameter d | 12 mm |
Remarks
Replacement for DIN 933. Changed SW for DIN. Item is delivered according to ISO. For further sizes see DIN 933.Material:
up to M 20: A2-70
from M 24 : A2-50.

