| Price |
Deliverable (3-5 months)
|
|---|---|
| Article number | 1473809640 |
| Material | Steel |
| Quality | 08.8 |
| Coating | pln |
| Force application type | Hexalobular internal |
| Diameter | 6 mm |
| Length | 40 mm |
Product details
Ähnlich ISO 7380-1 mit Innensechsrund
| Depth t | 2.08 mm |
| Total lenght l | 40 mm |
| Norm | ISO 7380-1 |
| Height of the head k | 3.3 mm |
| Diameter of the head dk | 10.5 mm |
| Diameter d | 6 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Load-bearing capacity 80%.

